Uncategorized

Co można kupić w sklepie liturgicznym?

Sklepy liturgiczne to ważne miejsca dla księży czy kościelnych, którzy zajmują się sprawowaniem mszy. Można tu kupić mnóstwo przedmiotów, które uzupełnią braki w zakrystii. Co dokładnie można znaleźć w takich sklepach?

Odzież dla księży i ministrantów

Sklep liturgiczny posiada w swojej ofercie specjalistyczną odzież dla księży i ministrantów. Bez problemu można tu nabyć rzadko spotykane sutanny, które dopasowane są do danego okresu kościelnego. Do wyboru są wówczas kolory fioletowe albo czerwone. Ksiądz może tu również nabyć specjalne berety. Do stroju dopasowane są też koszule z koloratkami. Przydatne księdzu będą również pektorały. W sklepie liturgicznym można nabyć również białe stroje dla ministrantów.

Ważne przedmioty kościelne

W sklepach liturgicznych znaleźć można wiele ważnych przedmiotów, które są potrzebne do przeprowadzenia mszy lub innych uroczystości kościelnych. Znaleźć tu można świece, kielichy lub naczynia eucharystyczne. Nie można zapominać o olejkach do namaszczania lub opłatkach, które trzeba nieustannie uzupełniać w zakrystiach. Nie zabraknie tu także ozdób kościelnych, takich jak figury świętych albo obrazy. Sklep liturgiczny dysponuje również specjalnymi różańcami dla księży z różnych materiałów.

W sklepach liturgicznych można też zakupić ważne księgi kościelne. Oprócz Biblii są to modlitewniki czy zbiory lektur kościoła katolickiego. Nie można zapominać o księgach z porządkiem mszy. Należy też pamiętać o artykułach neokatechumenalnych, do których zalicza się welony na ambonę lub kielichy. Te pierwsze można kupić w wersjach ze świętymi, duchem świętym lub innymi ważnymi wizerunkami kościelnymi.