Uncategorized

Co powinniśmy wiedzieć o basenie ogrodowym rozporowym?

Podczas upalnych dni większość z nas marzy o tym, aby wskoczyć do chłodnej, orzeźwiającej wody oraz schłodzić rozgrzane ciało. Jeśli dysponujemy tylko kawałkiem miejsca w ogrodzie lub też w ogródku działkowym, możemy sobie sprawić własny basen. Jednym z najpopularniejszych jest basen rozporowy Bestway. Sprawdźmy, czy będzie nam odpowiadał.

Basen rozporowy Bestway jest bardzo podobny do znanego wszystkim basenu dmuchanego dla dzieci. Różni się jednak znacznie głębokością, wielkością oraz tym, że w jego przypadku jest tylko i wyłącznie nadmuchiwany kołnierz, który są zakończone ścianki basenu. Wodę się wlewa poprzez specjalny otwór i to ona właśnie, rozpychając ścianki, stawia go do pionu.

Baseny rozporowe są idealnym rozwiązaniem do ogródków niewielkich lub też wszędzie tam, gdzie nie chcemy po prostu lub też nie możemy mieć postawionego na stałe basenu. Bardzo łatwo go rozłożyć i złożyć, a do tego przechowywać.

Jakie są zalety basenów rozporowych? Na pewno najważniejsza zaleta basenu rozporowego to oczywiście sam fakt, że jest składany, jak i mobilny. Dzięki temu po sezonie spokojnie go bezpiecznie przechowamy w pomieszczeniu, możemy go zabrać także w plener. Napełnianie go jest także bardzo banalne, a do utrzymania go w pionie nie potrzebuje kompletnie żadnych dodatkowych specjalnych stelaży. Jeśli chcemy, oczywiście możemy wzmocnić stabilność basenu stelażem dodatkowym, ale nie jest to konieczność. Musimy mieć to na względzie.

Baseny rozporowe są bardzo tanie. Nie będziemy narzekać na to, że nadwyrężymy na niego nasz budżet domowy.