Firmy

Co powinniśmy wiedzieć o pracy ortodonty?

Ortodonta Olsztyn jest lekarzem stomatologiem, który się specjalizuje w profilaktyce oraz także leczeniu wad zgryzu, a do tego wad szczękowo-twarzowych. Taki specjalista bada rozwój oraz wzrost szczęk, zębów, twarzy, głowy, a także pomaga w diagnostyce wad zgryzu oraz także pomaga je wyeliminować. Kiedyś ortodonta Olsztyn zajmował się głównie dziećmi oraz młodzieżą. Rozwój dynamiczny tejże dziedziny medycyny sprawił, że obecnie ortodonta pomaga także młodzieży oraz osobom dorosłym. Ortodontyczne leczenie umożliwia nam ustawienie prawidłowe zębów, osiągnięcie prawidłowych propozycji dolnego i środkowego odcinka twarzy, a do tego korektę wady zgryzu. Po poprawnym zdiagnozowaniu problemu ortodonta proponuje korektę nieprawidłowości przy pomocy przeróżnych aparatów.

W naszym kraju ortodoncja jest także nazywana ortopedą zachowawczą lub szczękową. Zwija się świetnie i daje pacjentom realna szansę na zachowanie zębów w pełni zdrowych do końca życia.

Co konkretnie koryguje ortodonta? Są to zgryzy otwarte, głębokie, tyłozgryzy, przodozgryzy, zgryzy krzyżowe, szparowatość, stłoczenia oraz także problemu związane bezpośrednio z brakiem w uzębieniu, nieprawidłowym rozwojem szczęki, żuchwy oraz zębami nadliczbowymi.

Nie ma co się obawiać wizyty u ortodonty. Jest to specjalista sam w sobie, a zabiegi przez niego przeprowadzane na pewno nie są bolesne. Tego możemy być pewni. Na pewno nie mamy co zwlekać z wizytą u ortodonty. Im do tego szybciej dojdzie, tym lepiej. Będziemy naprawdę mieli proste, zdrowe i piękne zęby. Jak najbardziej jest to do osiągnięcia.