Zdrowie

Co warto jeść po treningu?

Jak każda inna aktywność, ćwiczenia fizyczne zbierają żniwo w Twoim organizmie i sprawiają, że jesteś potem głodny. Ale co jeść po treningu? Jest tyle możliwości! Poniżej dowiecie się kilku pomysłów na pyszne posiłki po treningu.

Smoothie

Smoothies to idealny wybór: utrzymują Cię w pełni przez długi czas i zawierają mnóstwo składników odżywczych. Wystarczy, że zblendujesz białko, ulubione mleko oraz dodatki, takie jak sezonowe owoce bądź bakalie. Smoothie można przyrządzić według własnych upodobań.

Owsianka

Owsianka z owocami to doskonały wybór. Jest sycąca i zawiera białko. Dodatkowo, bardzo łatwo się ją robi. Wystarczy, że płatki zalejesz gorącą wodą bądź mlekiem, dodasz ulubiony jogurt oraz owoce. Dobrym pomysłem, szczególnie dla łasuchów, jest również dodanie masła orzechowego bądź kawałki pokruszonych słodyczy.

Jogurt i granola

Jogurt z granolą jest również bardzo zdrowy, ponieważ jogurt ma właściwości probiotyczne, które pomagają w trawieniu, a granola ma węglowodany, błonnik i białko (trzy główne źródła energii).

Sałatka

Sałatki są również dobre, ponieważ są lekkie i zdrowe, ale jednocześnie zawierają wystarczająco dużo węglowodanów, aby dać Ci energię do treningu. Sałatka może być zarówno z warzyw, jak i sezonowych, słodkich owoców.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .