Nauka

Czym jest zasada Inbox Zero?

Zasada inbox zero sugeruje, że pusta skrzynka odbiorcza to idealny stan konta e-mail. Dzięki temu użytkownik może zarządzać swoją komunikacją szybko, łatwo i z minimalnym stresem. Celem zasady „skrzynki zero” jest utrzymanie pustej skrzynki e-mail poprzez odpowiadanie na wszystkie przychodzące wiadomości tak szybko, jak to możliwe; powinno się to robić w czasie krótszym niż dwie minuty po otrzymaniu nowej wiadomości.

W świecie biznesu zasada „skrzynki zero” zyskała w ostatnich latach na popularności dzięki swojej zdolności do poprawy produktywności poczty elektronicznej i przepływu pracy. Można ją jednak stosować również w warunkach prywatnych, pomagając osobom fizycznym w bardziej efektywnym prowadzeniu ich życia osobistego.

Aby osiągnąć status „inbox zero”, osoba musi podjąć działania w oparciu o każdą otrzymaną wiadomość: odpowiedzieć bezpośrednio w kliencie poczty, przekazać odpowiednią informację innej osobie lub zarchiwizować ją do wykorzystania w przyszłości. Sortowanie wiadomości w osobnych folderach może ułatwić wykonanie tych zadań, ponieważ na pierwszy rzut oka widać, co wymaga odpowiedzi, a co nie. Dodatkowo, archiwizacja wszystkich wiadomości pomoże Ci uniknąć zapychania konta e-mail niepotrzebnymi plikami.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://becomedia.pl/ .