Uroda

Czym są masaże błotne?

Masaże błotne wydają się być coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych i są całkiem interesujące. Błoto jest mieszane z wodą i nakładane na skórę, gdzie wysycha i tworzy grubą warstwę, która jest następnie złuszczana jak mokry kombinezon lub bandaż. Wynik? Kiedy błoto wyschnie, ściąga z Twojej skóry wszystkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się w wyniku zanieczyszczeń, stresu, a nawet codziennego gromadzenia się naturalnych olejków na skórze.

 

W Korei i Japonii, zabiegi błotne są popularne jako usługi spa dla rozpieszczania po długim dniu pracy lub zabawy. Stosuje się je do detoksykacji i odmłodzenia organizmu, zwłaszcza gdy są stosowane regularnie zamiast innych zabiegów spa, takich jak masaże czy zabiegi na twarz. Są one również wykorzystywane jako sposób dbania o warunki skórne, takie jak trądzik i egzema, ponieważ ich zdolność do usuwania zanieczyszczeń może pomóc zmniejszyć stan zapalny u źródła.

 

Terapie błotne są również stosowane jako rozszerzenie tradycyjnych praktyk medycznych w kulturach wschodnich. W Korei mówi się, że błoto ma właściwości lecznicze, które mogą być wykorzystywane do łagodzenia bólu i promowania zdrowego wzrostu komórek, podczas gdy niektórzy chińscy zielarze używają kąpieli błotnych do wyciągania toksyn i odblokowywania meridianów. Więcej na detaille.pl