Rozrywka

Dlaczego warto biegać?

Dlaczego biegamy? Biegamy z wielu powodów.

W krótkim okresie bieganie łagodzi stres, pomaga nam lepiej spać i stanowi świetną formę ćwiczeń. Ale bieganie ma również korzyści długoterminowe. Buduje pewność siebie, pozwala nam spojrzeć na świat z nowej perspektywy i jest odpowiednią dawką ciężkiej pracy, która daje poczucie satysfakcji.

Bieganie długodystansowe daje nam wgląd we własne umysły i ciała w sposób, w jaki niewiele innych aktywności może to zrobić. Dowiadujemy się, jak nasze ciało reaguje na różne intensywności aktywności i różne rodzaje pożywienia, jak na nasz stan psychiczny wpływa sen lub jego brak, jak radzimy sobie z rozczarowaniem lub sukcesem i jak planujemy przyszłość.

Bieganie uczy nas również, że zmiana jest stała – że rzeczy zawsze mogą być inne niż są dzisiaj. Kiedy po raz pierwszy rozpoczynamy długie bieganie, zwykle mamy wrażenie, że nie damy rady przebiec nawet jednego kilometra – ale z każdym kolejnym przekonujemy się, że możemy zajść dalej, niż wydawało nam się to możliwe. Skupiając się na tym, co przed nami, a nie na tym, co za nami lub obok nas, jesteśmy w stanie osiągnąć niesamowite rzeczy – i dotyczy to każdego aspektu życia. 

Więcej sportowych ciekawostek na stronie https://bizsport.pl/ .