Firmy

Gdzie wykorzystuje się kompresory?

Instalacje sprężonego powietrza to właściwie niezbędne rozwiązanie dla warsztatów posługujących się na co dzień narzędziami pneumatycznymi. Na rynku występują kompresory olejowe oraz bezolejowe zapewniające solidną wydajność nawet w ramach zwykłych domowych napraw.

W jaki sposób dopasować kompresor do potrzeb przedsiębiorstwa?

Dużo zależy od tego, czy dana działalność wykorzystuje sprężone powietrze w sposób ciągły i potrzebuje bardzo dużego zbiornika, czy raczej urządzenie tylko wspiera prace techniczne. Olejowe sprężarki Atmos posiadają system automatycznego smarowania i charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji. Sprawdzają się w pracach lakierniczych, do obsługi narzędzi pneumatycznych, do szybkiego oczyszczania powierzchni, przy malowaniu i wielu innych robotach serwisowych. Większość sprężarek posiada system, który uniemożliwia mieszanie się oleju z powietrzem, a zatem strumień nie jest niczym zanieczyszczony. To bardzo dobra wiadomość dla specjalistów poszukujących niezawodnych technologii. Wydajność sprężarki Atmos zależy głównie od wielkości zbiornika. Z reguły im większy, tym lepszy, chociaż operator cały czas powinien śledzić szczelność i stan elementów ruchomych. Najważniejsze to utrzymanie ciśnienia na właściwym poziomie.

Jak zorganizować dobry zakup?

Najlepiej zgłosić się po kompresor bezpośrednio od producenta, ponieważ w takim przypadku operator może liczyć na szybki serwis i dostęp do oryginalnych części zamiennych. Niektóre urządzenia wyróżniają się lekkością i sprawdzają się nawet przy świadczeniu mobilnych usług technicznych. To zatem ciekawa forma rozszerzenia oferty.