Rozrywka

Jak dbać o drewniany stół?

Meble drewniane to świetny wybór do każdego pomieszczenia w domu. Zwykle jest bardziej trwały niż jego alternatywy – zwłaszcza jeśli jest lakierowany, najczęstszy rodzaj wykończenia drewna. Ale z tego powodu jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, aby upewnić się, że twój drewniany stół pozostanie w najlepszej możliwej formie przez lata i lata.

 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić dla drewnianego stołu jest regularne odkurzanie go. Pomyśl o tym, jak często odkurzasz inne meble w swoim domu; tak często powinieneś odkurzać swój stół. Nie używaj do tego celu środków czyszczących, wystarczy czysta szmatka. Pamiętaj tylko, by zawsze używać suchej ściereczki bez płynów!

 

Wycieranie powierzchni stołu jest dobre, ale pomocne może być również jego dobre wyszorowanie raz na jakiś czas. Naprawdę dostaje w te rowki i pęknięcia z szczotką lub bawełnianym wacikiem jeżeli ty potrzebujesz ale unikać używać cokolwiek ściernego jak stalowa wełna lub cokolwiek z chemikaliami w one.

 

Jeśli chcesz usunąć rysy z drewnianego stołu, zacznij od wyszlifowania ich, aby powierzchnia była znowu równa; następnie nałóż warstwę wosku lub politury (w zależności od tego, jakie wykończenie ma twój stół). Więcej informacji na stronie: domup.pl