Uroda

Jak działają odżywki do włosów?

To pytanie, które wiele osób zadaje sobie prawdopodobnie pod prysznicem każdego ranka, a nawet wcześniej. Nierzadko słyszy się, jak ktoś mówi: „Potrzebuję wszelkiej możliwej pomocy!”, gdy chodzi o jego włosy. Prawda jest taka, że potrzebujesz wszelkiej możliwej pomocy, jeśli Twoje włosy są suche, łamliwe i nie do opanowania. Ale co dokładnie robi odżywka do włosów?

 

To delikatny środek czyszczący na bazie substancji powierzchniowo czynnych. Odżywki są wykonane z łagodniejszych środków powierzchniowo czynnych niż szampony, ponieważ oczyszczają włosy bez pozbawiania ich naturalnych olejków. Te łagodne środki powierzchniowo czynne mają również zdolność emulgowania, dzięki czemu pomagają oddzielić brud i inne cząsteczki od pasm włosów.

 

  • Zawierają humektanty: Humektanty przyciągają do siebie wodę i wilgoć poprzez osmozę, dzięki czemu są w stanie zatrzymać i utrzymać wilgoć w obrębie łodyg Twoich włosów. Pomaga to utrzymać zdrowe włosy, zapobiegając ich wysuszeniu, co często zdarza się po umyciu włosów szamponem i pozostawieniu ich na działanie trudnych warunków zewnętrznych i urządzeń grzewczych w pomieszczeniach. Polecamy urodowy portal upwoman.pl
  • Usuwa pozostałości: Po tym, jak przebywasz na słońcu lub robiłeś coś innego obciążającego.