Nauka

Jak samodzielnie wymienić szybkę w telefonie?

Istnieją trzy kroki do wymiany szklanego ekranu w telefonie: demontaż telefonu, usunięcie starego szkła i montaż nowego ekranu.

Krok pierwszy to demontaż telefonu. Proces ten różni się w zależności od marki i modelu, ale zazwyczaj obejmuje usunięcie kilku śrub z tyłu telefonu. Nie zapomnij, aby odłączyć wszelkie złącza przewodów, które widzisz. Po usunięciu wszystkich śrub, znaleźć miejsce do przechowywania ich – będziesz potrzebował ich później do ponownego montażu. Zawsze sprawdzaj, gdzie znajduje się każda śrubka i do jakiej części należy! W przeciwnym razie możesz mieć problem z ponownym złożeniem wszystkiego do kupy.

Krok drugi to usunięcie starego szkła z telefonu. Ważne jest, aby usunąć ten krok, ponieważ nie ma sposobu, aby umieścić nowe szkło w miejscu, jeśli nadal jest dołączony do urządzenia. Po raz kolejny, to różni się w zależności od marki i modelu, ale zazwyczaj obejmuje ogrzewanie szkła z suszarką do włosów lub coś podobnego (niektóre tworzywa sztuczne mogą stopić), a następnie przyssawki (jeśli jest klej). Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przejdź do Internetu i wyszukaj „jak wymienić [urządzenie] ekran” lub „jak wymienić [numer modelu urządzenia] ekran. Instrukcję będziesz miał jednak napisanąna opakowaniu szkła. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://techjoy.pl/ .