Rozrywka

Jak wybrać płytki do łazienki?

Kiedy wybierasz płytki do łazienki, nie skupiaj się tylko na ich wyglądzie. Płytki są materiałem, a materiał, z którego są wykonane, może przedstawiać swój własny zestaw wad i zalet. Najważniejsze jest nie tylko to, jak wyglądają, ale z czego są wykonane i jak dobrze będą pasować do elementów w Twojej łazience. 

Musisz również pomyśleć o tym, jak duża jest Twoja łazienka. Jeśli jest mała, zastanów się, czy sensowne jest wyłożenie płytkami całego pomieszczenia, czy tylko jednej ściany. Jeśli jest miejsce na podłodze, dopasowanie płytek podłogowych może nadać jej pewną wizualną ciągłość. Jeśli nie, rozważ wzorzyste obramowanie lub nawet tylko linie fug.

Nie powinno być zaskoczeniem, że płytki wykonane z naturalnych materiałów – kamienia, łupka lub ceramiki – będą idealne dla łazienek, ponieważ mogą chronić przed wilgocią lepiej niż materiały syntetyczne. Jeśli masz kamienną podłogę z płytek lub ścianę z łupków, to już udowodniono, że są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać wilgoć z prysznica i zlewu, więc będzie to dobry wybór na ściany i podłogi w łazience. Płytki ceramiczne są również świetne do łazienki, ponieważ są mniej porowate niż inne materiały – w ten sposób woda nie zostaje uwięziona wewnątrz nich. 

Oprócz odporności na wilgoć, płytki są często łatwiejsze do czyszczenia niż inne rodzaje podłóg: bardziej porowate materiały, takie jak drewno czy winyl, mają tendencję do zatrzymywania brudu w porach powierzchni, więc wymagają regularnego odnawiania lub uszczelniania.

Więcej porad na stronie https://tiptors.pl/ .