Motoryzacja

Jaki motocykl kupić jako pierwszy?

Jako początkujący, będziesz rozważał trzy główne czynniki: koszt, rozmiar i moc. Każdy z nich ma swoje unikalne uwarunkowania.

 

Koszt: Zakres cen motocykli wynosi od kilkuset dolarów do znacznie ponad 100 000 dolarów. To może utrudnić podjęcie decyzji, która trasa jest dla Ciebie odpowiednia. Od razu musisz ustalić, ile masz do wydania na swój pierwszy motocykl. To pomoże znacznie zawęzić opcje. Twój budżet wpłynie również na rozmiar i moc motocyklu, który możesz kupić.

 

Rozmiar: Motocykle są w różnych rozmiarach i kształtach, więc jest to kolejna ważna rzecz do rozważenia jako początkujący. Musisz pomyśleć o tym, gdzie zamierzasz jeździć. Jeśli planujesz jeździć w mieście o dużym natężeniu ruchu, to prawdopodobnie powinieneś iść z czymś małym, co jest łatwe do manewrowania wokół samochodów i innych pojazdów. Jeśli jednak mieszkasz w okolicy, w której jest dużo otwartej przestrzeni lub jeśli chcesz mieć coś większego i lepiej przystosowanego do długich przejażdżek po autostradzie, wtedy większy motocykl może być bardziej w Twoim stylu.

 

Moc: Rozważając moc, najważniejszą rzeczą dla początkujących jest to, jak wiele konserwacji będzie wymagał motocykl, jeśli nie jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.