Aktualności

Leżaki

Leżaki nad wodą – jakie wybrać?

Każdy z nas lubi spędzać czas nad wodą – czy to nad morzem, jeziorem, czy basenem. A czego potrzebujemy, by poczuć się tam jak najbardziej komfortowo? Oczywiście, wygodnego i przede wszystkim… pasującego do naszych potrzeb leżaka! Jakie modele warto rozważyć?

Pierwszym krokiem do wyboru idealnego leżaka jest wybór miejsca, w którym będzie on użytkowany. Model przeznaczony na plażę będzie wyglądał inaczej niż taki, który postawimy w ogrodzie. Jednak niezależnie od tego, warto zwrócić uwagę na kilka elementów: to, czy leżak ma regulowaną wysokość i uchwyty do picia lub książki, jakie zastosowane zostały materiały, a także, w przypadku modeli klasycznych – sposób składania, transportu i przechowywania.

Na plażę warto wybrać model ze specjalnymi panelami zapobiegającymi podmuchom wiatru i cienkim, ale wytrzymałym materiałem pokrywającym siedzisko. Takie leżaki Keter można przewozić w specjalnych pokrowcach, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca. W trakcie odpoczynku warto mieć ręce wolne – warto więc wybrać model z uchwytami na placki i napoje.

Leżaki do ogrodu – jakie modele są najpopularniejsze?

W ogrodzie leżak pełni nieco inne funkcje niż na plaży. Powinien być wygodny i stabilny, zapewniając wygodę nawet podczas długiej lektury. W przypadku modeli z poduszką warto zwrócić uwagę na to, czy ta można łatwo zdjąć i wyprać. Najpopularniejsze modele to zazwyczaj aluminiowe, na stelażach z drewna bądź tworzywa sztucznego. Te pierwsze są lekkie, ale mniej stabilne, natomiast stabilniejsze modele z reguły zajmują więcej miejsca i są trudniejsze do przechowywania.

Jeśli jesteś miłośnikiem nowinek technologicznych, zwróć uwagę na modele z dodatkowymi funkcjami – np. ze zintegrowanym głośnikiem bluetooth, które umożliwiają słuchanie muzyki podczas odpoczynku.

Leżaki do domu – czy warto?

Leżaki sprawdzą się nie tylko na zewnątrz. Wnętrza naszych domów również mogą stać się miejscem wypoczynku – nie tylko w salonie, ale także w sypialni, pokoju dziecięcym czy gabinecie. Coraz popularniejsze stają się modele z funkcją masażu, a nawet z możliwością rozłożenia na pozycję półleżącą lub siedzącą, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca.

Najmodniejsze modele to te utrzymane w stylu skandynawskim – minimalistyczne, często wykonane z jasnego drewna i beżowych tkanin. Niezależnie jednak od tego, jaki model wybierzemy, warto zwrócić uwagę na to, czy poszczególne elementy możemy łatwo zdjąć i wyprać. Warto też wybrać leżak w taki sposób, by pasował do reszty wnętrza – bo odpoczynek to przecież ważny element naszego życia!