Uroda

Maseczka do twarzy z witaminą C

Witamina C jest niezbędną witaminą, co oznacza, że nasz organizm nie może jej produkować, więc musimy ją pozyskiwać z naszej diety. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Zwiększa również produkcję kolagenu, który nadaje skórze elastyczność i utrzymuje jej młody wygląd. Nie możesz zbudować nowego kolagenu bez witaminy C.

 

Najlepszym sposobem na dostarczenie witaminy C do swojej diety są owoce i warzywa. Porcja owoców cytrusowych zawiera około 100% zalecanej dziennej dawki witaminy C dla większości ludzi. Inne dobre źródła to brokuły, czerwona papryka, jagody, kantalupa i ciemne zielenie liściaste.

 

Jeśli chcesz stosować maseczkę do twarzy z witaminą C jako część swojej rutyny pielęgnacyjnej, wybierz taką, która zawiera kwas L-askorbinowy lub fosforan kwasu l-askorbinowego – są to najbardziej skuteczne formy witaminy C dla skóry. Kwas L-askorbinowy ma krótki termin przydatności do użycia, a po zmieszaniu z wodą nie wnika zbyt dobrze w skórę. Ważne jest, aby przechowywać tego rodzaju produkt w lodówce, aby nie stracił on swojej mocy przed zużyciem. Opakowanie powinno również powiedzieć, że zawiera czysty kwas askorbinowy. Więcej przeczytasz tutaj: diysy.pl