Firmy

Najpopularniejsze drzwi tarasowe

Gdy zamawiamy drzwi tarasowe Szczecin, to przed nami nie lada wyzwanie. Tak naprawdę nie wiemy, które drzwi tarasowe Szczecin będą odpowiednie, a które powinniśmy omijać szerokim łukiem. Mamy w tym względzie naprawdę sporo wątpliwości.

Na pewno drzwi tarasowe powinny nam umożliwić wyjście swobodne na taras, a także połączenie funkcjonalne go z pokojem. Z uwagi na to, że pozwalają na komunikację z częścią ogrodową działki, powinny otwierać się nie tylko od środka, ale także od strony zewnętrznej.

Bardzo popularne są drzwi tarasowe uchylno-rozwieralne. Rozmiar maksymalny skrzydła jest bezpośrednio uzależniony od materiału, z którego zostały wykonane ramy, oraz także od jego ciężaru. W drewnianych oknach skrzydło może mieć nawet trzy metry wysokości i 160 centymetrów szerokości. Jeśli okucie pozwala na jego uchył, jego waga w żadnym wypadku nie może przekroczyć dwustu kilogramów. Jeśli jest jedynie rozwieralne, to może być cięższe, nawet do trzystu kilogramów. Gdy decydujemy się na okna z PCV,to musimy ograniczyć znacznie rozmiar skrzydeł. Profile z tworzywa mają mniejszą sztywność niż profile drewniane.

Kolejny rodzaj drzwi tarasowych, to drzwi tarasowe uchylno-przesuwne. Te drzwi chyba obecnie są najczęściej wybierane. Pozwalają na wstawienie przeszklenia nawet do 270 centymetrów wysokości. Po naciśnięciu klamki skrzydło się wysuwa delikatnie z ramy i przesuwa w sposób równoległy po szynie specjalnej. Materiał, z którego wykonany jest, nie ma kompletnie znaczenia. Na pewno znajdziemy na rynku takie drzwi tarasowe, które spełnią nasze wszystkie wymagania.